REKOLEKCJE

W dniach od 19 do 21 lutego 2024 r. w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci we Wschowie odbyły się rekolekcje, którym towarzyszyła Służebnica Boża siostra M. Iwona Król. Prowadzone były przez księdza Rafała Michałowskiego oraz siostrę M. Weronikę Szelejewską.

Pierwszy dzień, uczestnicy rekolekcji, rozpoczęli od Mszy św. po której miała miejsce konferencja. Następnie poznali historię życia Służebnicy Bożej. Po przerwie obiadowej odbyły się warsztaty dotyczące tego, w jaki sposób siostra M. Iwona naśladowała Pana Jezusa oraz w jaki sposób możemy to czynić my. Pierwszy dzień rekolekcji zakończył się modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia. Uczestnicy prosili również również o rychłą beatyfikację Służebnicy Bożej oraz modlili się we wszystkich intencjach zanoszonych przez jej wstawiennictwo.
fotorelacja – http://dpswschowa.com/rekolekcje-i-dzien/

Drugi dzień rekolekcyjny rozpoczęto od wspólnej modlitwy. Następnie ksiądz wygłosił konferencję przygotowującą do sakramentu pojednania. Uczestnicy rekolekcji przygotowali stacje drogi krzyżowej oraz serduszka wielkopostnymi postanowieniami. Po przerwie obiadowej była droga krzyżowa, w której szczególnie towarzyszyła Służebnica Boża siostra M. Iwona Król.
fotorelacja – http://dpswschowa.com/rekolekcje-ii-dzien/

Podczas trzeciego dnia rekolekcji była adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość do skorzystania z sakramentu pojednania. Następnie Msza św. dziękczynna oraz wspólna agapa. Ostatnim punktem rekolekcji była modlitwa przy grobie Służebnicy Bożej siostry M. Iwony Król.
fotorelacja – http://dpswschowa.com/rekolekcje-iii-dzien/